پله پله تا دوست

امام زمان(عج)دارای 2 غیبت بودند که در غیبت کوتاه مدت(غیبت صغرا)به وسیله4نایب با مردم ارتباط داشتند.ایشان در5 سالگی

در9ماه ربیع اول به امات رسیدند وپدر ایشان امام یازدهم وخود ایشان12 ومعصوم14 ما شیعیان هستند که در15 شعبان دیده به جهان

گوشودندو25 حرف از27حرف علم ودانش در زمان ظهور ایشان آشکار می شود وهنگام ظهور40 ساله به نظر می رسند،غیبت کوتاه مدت حدود70سال به طول انجامید.

امام برزگوار ودوست داشتنی ما در سال255هجری به دنیا آمدند ودرسال260 هجری قمری به امات رسیدند ودر زمان ظهور313 نفر،از یاران وفرماندهان خاص آن حضرت می باشند.

از سال299هجری قمری غیبت طولانی مدت(غیبت کبری)آن حضرت شروع شده وتاکنون ادامه داردووظیقه همه ی ما ما انتظار فرج وظهور آن حضرت می باشد که بیایید همگی برای ظهور وفرج حضرت دعا کنیم.:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , امامان , ,
:: برچسب‌ها: تولد امام زمان , مهدویت , تاریخ های مهدوی , مدت غیبت صغرا , یاران خاس امام زمان ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : یک شنبه 29 دی 1392
شباهت امام زمان(ع)به پیامبران

شباهت امام زمان(ع)به پیامبران

شباهت امام زمان(ع)به پیامبران

1_پنهانی به دنیا آمدن امام زمان(ع)همانند حضرت موسی(ع) است

2_امام مهدی(ع)در طول عمر همانند حضرت نوح(ع) است.

3_امام زمان در غیبت همانند حضرت یوسف(ع) است.

4_نام امام زمان همانند نام حضرت محمد(ص) است.

5_امامت امام مهدی(ع) در کودکی،همانند پیامبری حضرت یحی(ع) در کودکی است.

6_حضرت عیسی(ع) در هنگام ظهور امام زمان(ع)در نماز به امام زمان اقتدا می کند.:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , پیامبران , دین ها , امامان , ,
:: برچسب‌ها: شباهت امام زمان(ع)به پیامبران , ویژگی های امام زمان , مسائل جالب درباره مهدویت , مهدویت , پیامبران , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 28 دی 1392
چراامام زمان(عج) قائم آل محمد(ص)نامیده شد؟!

چراامام زمان(عج) قائم آل محمد(ص)نامیده شد؟!

چراامام زمان(عج) قائم آل محمد(ص)نامیده شد؟!

ابوحمزه ثمالی می گوید:

از حضرت امام محمد باقر(ع)پرسیدم:ای فرزند رسول خدا!مگرشما ائمه،همه قائم به حق نیستند؟

_فرمود :بلی

عرض کردم:پس چرا فقط امام زمان(ع)قائم نامیده شده است؟

حضرت فرمود:هنگامی که جدم حسین بن علی به شهدت رسید،فرشتگان اسمان به درگاه خداوند متعال نالیدند وگریستند وعرض کردند:پروردگارا ایا کسی را که برگزیده ترین خلق تورابه قتل رسانده است به حال خود وا می گذاری؟

خداوند متعال به آنها وحی فرستاد:آرام گیرید!به عزت وجلالم سوگند!از آن ها انتقام خواهم کشید،هرچند بعد گذشت مانی باشد.

آنگاه پرده حجاب را کنار زده و فرزندان امام حسین (ع)راکه وارثان امامت بودند،به انها نشان داد.ملائکه از دیدن این صحنه بسیار مسرور شدند.

یکی از آنها در حال قیام نماز می خواند.حق تعالی فرمود:به وسیله ی این قائم از آنها انتقام خواهم گرفت.

 :: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , امامان , ,
:: برچسب‌ها: چراامام زمان(عج) قائم آل محمد(ص)نامیده شد؟! , دلیل دادن لقب قائم به املم زمان , داستانهایی از امام زمان , قائم , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 28 دی 1392
احادیث

احادیث

امام زمان(ع):در زمان غیبت من،مردم از وجود من بهره مند می شوند،همان طورکه از خورشید پشت ابر بهره مند می شود.

پیامبر اکرم(ص):از نشانه های امام مهدی(عج)این است که با فقران مهربان است.

امام مهدی(ع):هیچ چیز مانند،نماز بینی شیطان را به خاک نمی مالد.

پیامبراکرم(ص):در زمان حکومت امام مهدی(عج)،اهل زمین وآسمان وحتی پرندگان در هوا خشنودند.

رسول الله(ص):(هنگام ظهور)حضرت عیسی فرود می آید وپشت سر امام مهدی(عج)نماز می گذارد.

حضرت محمد(ص):در زمان امام مهدی(عج) باران های فراوانی بر مردم می بارد.

برای دیدن بقیه به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: احادیث , ,
:: برچسب‌ها: حدیث , احادیث , احادیث از ائمکه معصومین،احادیث مهدوی،مولا مهدی گل یاس , حدیث از پیامبر اکرم(ص) , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 28 دی 1392
خواص روغن سیاه دانه

خواص روغن سیاه دانه

خداوند متعال در دانه ی گیاه سیاه دانه،نعمت ها وبرکات فراوانی قرار داده است به گونه ای که بسیاری از بیماری ها با همین دنهی پربرکت،درمان می شوند.

انواع روغن سیاه دانه موجود در بازار:

دسته ی اول:روغن های هستند که به نام سیاهدانه هستند ولی هیچ ارتباطی با سیاه دانه ندارند وکاملا تقلبی هستند.

دسته ی دوم:روغن هایی هستند که مربوط به سیاه دانه می باشند ولی با پایه ی رغن کنجد یا زیتون تهیه می شوند.این روغن ها مفید هستند ولی خیلی قوی نمی باشندومعمولا اکثر روغن های بازار از همین دسته هستند.

دسته ی سوم:روغن هایی هستند که از خود سیاهدانه گرفته می شوند وکاملا خالص می باشند.این نوع روغن ها در بازار بسیار کم وجوددارند وروغن های شمیم از همین دسته هستند که برای بیماری هایی که در ادامه به آن ها اشاره می شود بسیار مفید وموثر است.

ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: طب اسلامی وسنتی , طب سنتی , ,
:: برچسب‌ها: خواص روغن سیاه دانه , سیاه دانه , روغن سیاه دانه , خواص سیاه دانه , خواص دانه سیاه دانه , نوع های روغن سیاه دانه , سیاه کردن موها , طب اسلامی وسنتی , طب اسلامی , طب سنتی , مولامهدی گل یاس , سیاه دانه در کتاب ها , گیاهان دارویی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : منتظر
تاریخ : جمعه 27 دی 1392
نایبان خاص امام زمان(عج)

نایبان خاص امام زمان (عج)چه کسانی بودند؟

نایبان خاص امام زمان(ع)

اوضاع پر اختناق وعدم پذیرش مردم سبب شد که امام زمان (عج)از نظرها پنهان شود؛وطبیعی است که امام در زمان غیبت صغری مردم حال خود وانگذارد،لذا در این زمان به وسیله چهار سفیر مخصوص خود،بامسلمانان در حال تماس بود،وبسیاری  از نیاز مندیخای مردم را از طریق نمایندگان خود،بر طرف می نمود.

مشخصات آن سفیران ونایبان بدین شرح است:

1-عثمان بن سعید عمری:وی به قبیله(بنی عمروبن عامر)منسوب بوده است و از یازده سالگی افتخار خدمتگذاری به خاندان رسالت را داشته واز اصحاب امام هادی (ع)وحضرت عسکری(ع)به شمار می رفت.اوکه وکیل مخصوص امام عسکری(ع)بودآن چنان مورد وثوق واطمینان آن حضرت بود که درباره ی وی وفرزندش فرمودند:عمری وفرزند او(منظورمحمدبن عثمان)او مورد وثوق من هستند، هرچه از من به شمانقل کنند(منظور از کسی که نقل عمری است)،حقیقتی ااست که از من شنیده اند ونقل می نمایند؛هر دونفرآنها،مورداعتماد من هستند،به سخنان ایشان گوش فرادهید ودستوراشان را اجرا کنید.

عثمان بن سعید،از معدود افرادی بود که در شرایط خاص ان زمان،از طرف امام عسکری(ع)اجازده داشت که حضرت مهدی(عج)را در خانه حضرتش به طور مکرر زیارت کند.وی در سال 300 هجری قمری وفات یافت.

2-محمدبن عثمان:او اولین فرزندعثمان بن سعید اولین نایب ووکیل امام عصر(ع)است که زمان حضرت عسکری(ع)را درک نموده است. دوران نیابت وسفارتش طولانی تر از او بودو همواره نامه های شیعیان را به حضور امام زمان(عج)می رسانیدوپاسخ کتبی آنان را باز می گردانید.

محمد بن علی بن سود قمی گوید:محمد بن عثمان،قبری برای خویش تهیه کرد،علتش را پرسیدم،گفا:از جانب امام مهدی(عج) مامورم که کارهایم را جم وجور کنمفدوماه بعد از این واقعه دار دنیاراوداع گفت.

محمد بن عثمان،در حدود50 سال عهده دار نیابت بود،ودرسال304یا305 هجری قمری در گذشت.

3_حسین بن روح نو بختی:وی در روز گار خویش به عقل ودرایت اشتهار داشت.حسین بن روح از نزدیکان ورازداران محمد بن عثمان بود که به فرمان امام زمان (عج)بعد از وفات محمد،نیابت امام را به عهده گذاشت.

وقتی بیماری محمد بن عثمان شدت یافت، گروهی از بزرگان ومعروفان شیعیهفخدمتش رسیده از جانشین خود سوال نمودند،جواب داد:

((حسین بن روح جانشین من ووکیل مورد اعتماد حضرت صاحب الامر(ع)است ودر کارها به وی رجوع کنید،من از جانب امام مامورمکه حسین بن روح را به نیابت منصوب گردانم.

وی در ماه شعبان سال326 هجری قمری از دنیا رفت.

4_علی بن محمد سمری:چهارمین واخرین نایب وسفیر امام زمان(عج) علی سمری یا سیمری است،که امام به خوداو نوشته ودستورداده بودکه تو،اخرین نایب مخصوص من هستی،دیگر نباید کسی را به جای خودمعرفی کنی.

احمد بن ابراهیم می گوید: روزی علی بن محمد سمری بدون مقدمه فرمود:خدا(علی بن بابویه قمی)را رحمت کند.حاضرین این کلام را یادداشت کردند.بعدا خبر رسید که علی بن بابویه،در همان روز از دنیا رفته است.محمد بن سمری درسال329 وفات نمود.

این توضیح بود توضیح مختصری پیرامون نایبان خاص امام عصر(عج) درزمان غیبت صغری،وامابعد از مرگ اخرین سفیر،باب نیابت خصوصی بسته شد وغیبت کبری آغاز شد.

 :: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , امامان , ,
:: برچسب‌ها: نایبان خاص امام زمان(عج) , نایبان امام زمان , نایبان امام مهدی , 4 نایب امام زمان , عثمان بن سعید عمری , محمدبن عثمان , حسین بن روح نو بختی , علی بن محمد سمری ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : پنج شنبه 12 دی 1392
جعفر کذاب

 

امام هادی(ع) پنج فرزند داشت(چهار پسر و یک دختر)، به نامهای: امام حسن عسکری(ع)، حسین، محمد، جعفر و علیه، در میان این فرزندان امام، جعفر انسانی بدکار و دروغگو بود. به طوری که لقب«کذاب» را گرفت. وی که برادر امام حسن(ع) و عموی امام زمان(عج) بود، ادعای امامت داشت و پس از درگذشت امام هادی(ع) می گفت: امام مسلمین من هستم نه برادرم؛ حتی پس از امام هادی(ع) نزد خلیفه رفت و گفت: هزار اشرفی برای تو می فرستم و از شما خواهش می کنم که فرمان دهی تا بر مسند امامت بنشینم، و این مقام را از برادرم سلب کنی!. و از آن جایی که امام عسکری(ع) فرموده بود: «امام بعد از من کسی است که بر جنازه ام نماز بخواند». بعد از درگذشت آن حضرت، جعفر کذاب خواست بر پیکر برادر نماز بخواند، ناگهان پردۀ سفیدی که در حجره آویزان بود بلند شد، و کودکی نورانی پیدا شد، ردای جعفر را گرفت و فرمود: ای عمو! برو کنار، من سزاوار ترم که بر جنازۀ پدرم نماز بخوانم. جعفر مانند نقش بر دیوار هیچ نتوانست بگوید و کنار رفت.

ابوالادیان گوید: چون حضرت عسکری(ع) وفات کرد، کودکی بیرون آمد و بر جنازۀ وی نماز گذاشت، و او را به خاک سپردند، ما نشسته بودیم که عده ای از قم آمدند و احوال حضرت را پرسیدند، گفته شد: از دنیا رفت. پرسیدند: جانشین او کیست و به چه کسی باید تسلیت بگوییم؟ مردم به جعفر کذاب اشاره کردند، آمدند سلام کردند و پس از تسلیت، مقام امامت او را تبریک گفتند و ظهار نمودند که نامه ها و اموالی با خود داریم، بگو نامه ها از کیست و اموال چقدر است؟ جعفر برخاست و با عصبانیت گفت: توقع دارید علم غیب داشته باشم؟! در این هنگام خادمی بیرون آمد و گفت: نامه هایی از فلان و فلان، و همیانی محتوی یک هزار دینار که ده دینارش قلب است، همراه شماست، پس نامه و اموال را به وی دادند و گفتند: آن کسی که این پیغام را به وسیلۀ تو فرستاده امام است.»(1)

جعفر کذاب در سه زمینه، فعالیت انحرافی داشت و با امام مهدی(ع) در تضاد بود:

1- ادعای امامت پس از برادرش امام حسن عسکری(ع)

2- انکار وارث شرعی برای امام عسکری(ع) و این ادعا که او وارث امامت است.

3- وقتی امام مهدی به او اعتراض کرد مأموران دولتی را از احتمال وجود او آگاه ساخت و دولت را وادار کرد تا برای تعقیب و بازرسی گستردۀ خانۀ او عمل کنن.

منبع:کتاب یکصد پرسش وپاسخ پیرامون امام زمان (ع):: برچسب‌ها: جعفر کذاب , جعفر کذاب کیست , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : پنج شنبه 12 دی 1392
شهید گمنام

شهیدگنمام

درسال73تعدادی از شهدای گمنام را به معراج شهدا آوردند.

در همان شب یکی از کارکنان درخواب می بیندکه قردی به او می گوید:من یکی از شهدای گمنامی هستم که امشب آورده اند.

سالهاست که خانوده ام خبری از من ندازند.

شمازحمت بکش وبرومدارک مرا که شامل پلاک،کارت وچشم مصنوعی من است وداخل کسیه ای گلی به همراهم پیکرم می باشد بردار وبگو مشخصات مراثبت کنند.

بعد از این که این برادر خوابش را بازگومی کند،کسی با ور نمی کند.اما بادیدن این خواب وبا اصرار او،پیکرهای شهدا برسی می شود.

ودرکنار یکی از اجساد کیسه ای پیدا می گرددکه چیزهایی که شهید گفته بود درون آن بود.

بعد از شناسایی جسد معلوم شد که ایشان در سال65 مقفود الاثر شده بود ودر سال61 هم یکی از چشماهایشان را ازدست داده بود/

 :: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس , تفحص , شهدا , ,
:: برچسب‌ها: شهیدگمنام , خاطاتی از دفاع مققدس , دفاع مقدس , تفحص , شهدای گمنام , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : سه شنبه 3 دی 1392
دانلوددعای عظم البلاء با صدای استاد فرهمند آزاد

دانلوددعای عظم البلاء با صدای استاد فرهمند آزاد

دانلود دعای عظم البلاء با صدای استاد فرهمند آزاد با صدای استاد فرهمند آزاد برای دانلودآماده می باشد.

 

  دانلودفایل

  حجم:2مگابایت

منبع:مولامهدی گل یاس

 

 

 :: موضوعات مرتبط: نواهای مذهبی , ,
:: برچسب‌ها: دانلوددعای عظم البلاء با صدای استاد فرهمند آزاد , دانلوددعا عظم البلا , دعاعظم البلا , دانلود دعا عظم البلا , متن دعا عظم البلا , دعای فرج امام زمان , دعای عظم البلاء با صدای استاد فرهمند آزاد , عظم البلا ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : سه شنبه 3 دی 1392