خواص شگفت‌انگیز صلوات

خواص شگفت‌انگیز صلوات

امام صادق(ع):هنگامی که پیامبر(ص)را یاد کردید ،زیاد بر او صلوات بفرستید؛زیرا کسی که یکبار بر پیامبر صلوات بفرستد،خداوند در هزار صف از فرشتگان،هزار بار بر او صلوات می فرستدوآفریده ای از آفریدگان خداوند با قی نماند؛مگراینکه بر او صلوات می فرستند وجزنادان مغرور کسی از این ثواب روی نمی گرداند.(ثواب الاعمال)

.

.

شخصی می گوید:امام صادق(ع)از من پرسیدند:نمی خواهی چیزی یادت بدهم که خداوند باآن صورتت را از حرارت جهنم محفوظ کند؟

عرض کردم:چرا؟امام فرمودند:پس از سپیده دم،صد باربگو اللهم صل علی محمد وآل محمدتا خداوندصورتت را از حرارت جهنم حفظ نماید.

.

.

امام صادق(ع):هرکس بر پیغمبر وال پیغمبر در هر روز یک صدبار،صلوات بفرستد،هفتاد فرشته او را در میان گیرند وبرای رساندن آن صلوات به پیامبر اکرم(ص) از رفیق خود سبقت می گیرند(بحارالانوار)

.

.

امام حسن عسکری(ع):خداوند حضرت ابراهیم را خلیل خود انتخاب کرد؛برای این که او بر محمد صلی الله علیه واله وخاندانش که درود خدا بر آنان باد،زیاد صلوات می فرستاد.

.

.

عبدالسلام بن نعیم گویدکبه امام صادق(ع)عرض کردم :من داخل کعبه شدم ودعایی به خاطرم نیامد جز صلواتبر محمد(ص)؛فرمودکبدان مانند تو در فضیلت وثواب،کسی از خانه خدا بیرون نیامده است.

.

.

امام صادق(ع):هرکسی که بر محمد وال محمد او صلوات فرستدوبگوید:اللهم صل علی محمد وآل محمد خداوند برای او صد حسنه که بر محمدواهل بیت او صلوات بفرستد وبگوید:اللهم صل علی محمد واهل بیته خداوندبرای او هزار حسنه می نویسد.

.

.

روزی زنبور عسلی دور پیغمبر (ص)می چرخید.پیامبر پرسید:ای زنبور!غذای شما که از شکوفه گل تلخ است،چگونه به عسل شیرین تبدیل می شود؟

زنبور گفت:یا رسول الله!هروقت از شکوفه استفاده می کنیم،همان لحضهخ به ما الهام می شود که سه بار بر شما صلوات بفرستیم.به برکت صلوات عسل ما شیرین میشود.

 

 
:: موضوعات مرتبط: مذهب واندیشه , ,
:: برچسب‌ها: خواص شگفت‌انگیز صلوات , صلوات , ثواب صلوات , صلوات , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : سه شنبه 15 بهمن 1392
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: