پیامک های مهدوی (سری دوم)

پیامک های مهدوی (سری دوم)

از فکر گناه پاک بودن عشق است
از هجر تو سینه چاک بودن عشق است
آن لحظه که راه می روی آقاجان
زیر قدم تو خاک بودن عشق است


هر راه بجز راه تو کج خواهد شد
بی لطف تو آسمان فلج خواهد شد
ما منتظران اگر بخواهیم همه
امسال همان سال فرج خواهد شد


برای دیدن بقیه پیامک ها به ادامه مطلب بروید.:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , معجرات , دیگرموارد , پیامک مذهبی , ,
:: برچسب‌ها: پیامک های مهدویت,پیامک های مهدویت,پیامک انتظار امام زمان,اس ام اس امام مهدی,اس ام اس حضرت مهدی(عج),پیامک نیمه شعبان,پیامک مذهبی,پیامک امام زمان, ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : منتظر
تاریخ : یک شنبه 16 شهريور 1393
هدایت قرآن همیشه وهمه زمانها

به تازگی یکی از علمای اهل تسنت مشغول تلاوت قران بود تا به آیه ی82سوره مبارکه رسید؛آن جا که می فرماید:((شدید دشمنی را با اهل ایمان از سوی یهود می یابی ونصارا از لحاظ مودت به مومنان نزدیکترند)).

وی قدری در این آیه تامل تامل واندیشه می کند و با خود حدیث نفس کرده،و می گوید:امروز اسرائیل پرچم دار یهود در جهان است وقرآن می گوید که یهود،شدیدترین دشمنی را با اهل ایمان دارد.

آن عالم سنی باخود می گوید که امروز،شدید ترین دشمنی را یهود وصهیونیست با ایران اسلامی که حکومت شیعی داشته وپرچم مبارزه با اسرائیل وآمریکا را در عالم برافراشته دارد،از طرفی با ما دشمنی ومشکل خاصی ندارد،پس معلوم است که امروز،حق باایران

وملت ایران هم شیعه است؛از این رو بی درنگ آگاه شده،به خود می اید ومذهب شیعیه را اختیار می کند:: موضوعات مرتبط: معجرات , قرآن , ,
:: برچسب‌ها: شیعیه شدن , داستان شیعیه شدن یک فردسنی , هدایت قرآن , هدایت قرآن همیشه وهمه زمانها ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 5 بهمن 1392
درس های ارزشمندقرآنی

 

 

(چند نکته تربیتی در قرآن)

درس های ارزشمندقرآنی

درس های ارزشمندقرآنی

قرآن کتاب زندگی است ومعجره جاویدان پیامبراکرم(ص)کتابی که درآن به همه بخش های زندگی انسان ها توجه شده وبه انسانها راه درست زندگی کردن را می آموزد.هرکس به آن تمسک جست از کج روی در امان ماند وبه سعادت دنیا وآخرت رسید.در قرآن نکات تربیتی بسیاری ذکر شده که چند نمونه از آن را برای شما یادآور می شویم.

1.اگر قصدراهنمایی وتربیت کسی را دارید،در قدم اول از گفتار نرم وبا محبت بهره گیرید؛حتی اگر مخاطب شمافرعون سرکش یا سران لجوج کفار جاهلی باشند؛(طه/44وشعرا/215)

2.الف)گفتار ورفتار ادمی در هر زمان ومکان،در حافظه الهی محفوظ است،مراقب باشید(لقمان/16وکهف/30)

ب)نسبت به انسان های اطرافت،احساس مسئولیت کن وآنهارا از کارهای بد بازداروبه کار های خوب تشویق کن.این لازمه استحکام یک پیکر است وبنی ادم اعضای یک دیگرند(لقمان/17)

ج)در رفتار های اجتماعی دقت کن!مباداباغرور،رویت را از دیگران برگردانی یا مثل متکبران راه بروی؛مبادا تندرو کندرو شوی؛میانه روی،بهترین روش است؛مراقب باش صدایت را برکسی بلند نکنی نکنی وخلاصه در یک کلام ادم باش(لقمان17/19).

3قرآن کریم به شدت با یپروی از جمع(خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو)وحرکت به دنبال اکثریت مخالف است.خداوند در قران می فرمایند:اگر بخواهی از اکثریت مردم فقط به این خاط که اکثریت هستند،پیروی کنی،بدون شک از راه خدا دور می شوی؛همیشه با چشمان باز تصمیم بگیر؛(انعام/116واسرا/36)

4 همیشه بزرگ ترها،بهترین حرف را نمی زنند وهمیشه حرف گوش کنی واطاعت از بزرگان،انسان را به سعادت نمی رساند.این پیام تربیتی قرآن است که حتی در اعمالت خواهی بود؛به بزرگ ترهایت(احزاب/67)

5علم بهتر است یا ثروت؟جواب آن را در آیه 247 سوره بقره پیدا خواهید کرد.

6امانت داری یکی از ارزشمند ترین آموزه های قرانی است.حضرت موسی (ع)را به خاطر امانت داری وقدرتش،در خانه شعیب پناه دادند؛(قصص/26)وحضرت یوسف را به خاط امانت داری وعلمش،بر خزانه مصر نشاندند؛(یوسف/55)وحتی رسول خدا (ص) که از سوی خداوند بر گزیده شد،مشهور به امانت داری وبه محمد امین معروف بود.

7اگر می خواهید مخاطبان به سوی شما جذب شوند،ابتدا به خودتان بپردازید!روح خشک وسنگین وبی لطافت،هیچ گاه در امر تربیت موفق نمی شود.مهربانی،دلسوزی ورقت قلب در خودبپرورید تا مردم بی آن که شما متوجه شوید،در اطراف شما جمع گردند.؛(آل عمران/159

8آییا دوست دارید که دشمن خودرابه یک دوست تبدیل کنید؟به هر بدی که در حق شما کرد،با خوبی پاسخ گویید.این قرآن را تجویز می کند؛ایه 24 سوره فصلت را بخوانید

 :: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , معجرات , قرآن , علما , مذهب واندیشه , ,
:: برچسب‌ها: (چند نکته تربیتی در قرآن) درس های ارزشمندقرآنی , دانستنی هایی از قرآن،قران ,
|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : منتظر
تاریخ : جمعه 1 آذر 1392
حضرت علی اصغر(ع)

حضرت علی اصغر(ع)

علی اصغر نام کوچک ترین فرزند امام حسین(ع)است.مادر ایشان ربابه (س)نام دارد.حضرت علی اصغر(ع) در 10رجب سال 60 هجری قمری در مدینه متولد شده اند.

حضرت علی اصغر(ع) یکی ازچند نفری است که دربین شیعیان به باب الحوائج معروف است.روز عاشورا در کربلا ایشان بسیار تشنه آب وبی تاب شده بودند.امام حسین(ع)ایشان را به میدان جنگ می برد و اوربر دو دستان خودقرار می دهند ومی فرمایند

«از یاران وفرزندانم،کسی جزاین کودک نمانده است.نمی بینید که چگونه ازآب بی تاب است؟اگر مرا رحم نمی کنید حداقل به این کودک رحم کنید»

در این حال در بین سپاهیان عمرسعد تشکیک ایجاد شد که ما برای جنگ با کودک شیر خوار نیامده ایم.عمر سعد به حرمله ملعون دستور داد که باتیر سه شعبه زهر آلود کودک را بکشدگریه.

در موقعی که امام حسین (ع)درحال گفتگو با سپاهیان عمرسعد بودند تیری از کمان حرمله درآمد وگوش تا گوش حلقوم حضرت علی اصغر(ع)راگرفت امام حسین خون ایشان را به آسمان پاشید.

حضرت علی اصغر(ع)در 10 محرم الحرام سال 61هجری قمری درسن شش سالگی به شهادت رسیدند.در محل دفن علی اصغر(ع) دومکان بیان شده است.اولین مکان بر سینه ی امام  حسین(ع)ودومین مکان در کنار شهدای کربلا درنزدیکی ظریح امام حسین(ع).

 :: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , معجرات , امامان , مذهب واندیشه , ,
:: برچسب‌ها: زندگی نامه حضرت علی اصغر(ع) , کودک شش ماه , کوچک ترین شهید کربلا , شهدای کربلا , حضرت علی اصغر(ع) , حضرت علی اصغر ,
|
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : منتظر
تاریخ : جمعه 24 آبان 1392
صحنه های عاشورا در سریال مختار نامه:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , معجرات , امامان , ,
:: برچسب‌ها: صحنه های عاشورا در سریال مختار نامه , سریال مخترنامه , عاشورا در مختارنامه , امام حسین (ع) , عاشورا وتاسوعا ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 18 آبان 1392
کوتاه و گویا از روز جهانی اهل بیت
مباهله

 

مباهله، روز اثبات نبوت پیامبر گرامی اسلام است.

مباهله، روز عزت اسلام است.

مباهله، مهر تأییدی است بر ولایت علی علیه‌السلام.

مباهله، برافرازنده پرچم ولایت علی علیه‌السلام بر مدار هستی است.

مباهله، نمایشگر جایگاه والای اهل بیت علیه‌السلام است.

مباهله، داستان فضیلت اهل بیت رسول است؛ آنجا که خدا فرمان داد تنها زنان و فرزندان و جان‌هایتان را به میدان بیاورید؛ با رسول خداصلی‌الله‌علیه‌و‌آله تنها فاطمه علیهاالسلام و حسن و حسین علیه‌السلام ماندند و علی علیه‌السلام!

مباهله، مایه مباهات مسلمین است. داستان عظمت دینی است که در قلب‌های مسلمانان به بار خواهد نشست.

مباهله، شکوهِ اسلام است که خدا آن را کامل‌ترین دین برای بشر، پسندیده است.

روز مباهله، روز عزت و افتخار شیعه مبارک باد!

روز مباهله، روز جهانی اهل بیت مبارک!

روز مباهله، روزی که اسلام ناب با تمام حقیقتش، روبه‌روی هرگونه کفر و شرک ایستاد و یقین قلب‌های آل کسا، میدان‌دار عرصه مباهله گشت،

گرامی باد!مبارک باد روز عظیم مباهله؛ روزی که به یُمن ایمان نابِ رسول خدا و اهل بیتش علیه‌السلام مسلمین مفتخر شدند و شرک به زانو درآمد!

تاریخ هنوز شکوه روز مباهله را بر صفحه دلش تازه می‌بیند؛ زیرا امروز هم اسلام، ایستاده است برای محکِ حقیقت، برای آنکه چهره درخشان و منطق بی‌مانندش، حریفان پرخدعه و جاهلان لجوج را از عرصه خارج کند و نسیم جان‌بخش ایمان را در هوایِ دم‌کرده فرقه‌های منحرف، بپراکند.

منبع:تبیان:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , پیامبران , دین ها , معجرات , امامان , ,
:: برچسب‌ها: کوتاه و گویا از روز جهانی اهل بیت , مباهله , روز مباهله مبارک , مولامهدی گل یاس , بهترین وبلاگ مذهبی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : چهار شنبه 8 آبان 1392
فظیلت های سوره کوثر
خواص سوره كوثر

هر كس در نمازهای واجب یا مستحب خود سوره كوثر را قرائت نماید خداوند از آب حوض كوثر به او بنوشاند و كنار درخت طوبی همجوار رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم خواهد شد.


 

محتوای سوره

 

سوره كوثر در مكه نازل شده و دارای 3آیه است. كلمه كوثر به معنی خیر فراوان است. در اینكه منظور از كوثر، نهری است در بهشت، یا حوضی در محشر، یا ذریه و فرزندان زیاد، یا علمای امت، یا نبوت و قرآن، یا علم و حكمت ‏یا... نظریه‌های گوناگونی وجود دارد.

 


 

 

شأن نزول سوره

 

در شان نزول این سوره مى خوانیم : "عاص بن وائل "كه از سران مشركان بود پیغمبراكرم (ص) را بـه هـنـگام خارج شدن از مسجدالحرام ملاقات كرد, و مدتى باحضرت گفتگو نمود, گروهى از سران قریش در مسجد نشسته بودند و این منظره رااز دور مشاهده كردند, هنگامى كه "عاص بن وائل " وارد مسجد شد به او گفتند: با كه صحبت مى كردى ؟ گفت : با این مرد "ابتر"

 

تـوضـیـح ایـن كه : پیغمبراكرم (ص) دو فرزند پسر از بانوى اسلام خدیجه داشت : یكى "قاسم " و دیـگرى "طاهر" كه او را "عبداللّه "نیز مى نامیدند و این هر دو در مكه از دنیا رفتند, و پیغمبر اكرم (ص) فاقد فرزند پسر شد این موضوع زبان بدخواهان قریش را گشود و كلمه "ابتر" (یعنى بلاعقب ) را براى حضرتش انتخاب كردند، فكر مى كردند با رحلت پیغمبراكرم (ص) برنامه هاى او به خاطر نداشتن فرزند ذكور تعطیل خواهد شد و خوشحال بودند.

 

قـرآن مـجـیـد نـازل شـد و بـه طرز اعجازآمیزى در این سوره به آنها پاسخ گفت و خبر داد كه دشـمـنـان او ابـتر خواهند بود و برنامه اسلام و قرآن هرگز قطع نخواهدشد, بشارتى كه در این سوره داده شده از یكسو ضربه اى بود بر امیدهاى دشمنان اسلام و از سوى دیگر تسلى خاطرى بود بـه رسـول اللّه (ص) كه بعد از شنیدن این لقب زشت و توطئه دشمنان قلب پاكش غمگین و مكدر شده بود.

 

امام صادق علیه السلام نیز نقل شده استك هر كس سوره كوثر را در شب جمعه پس از نمازی كه در نیمه شب می خواند صد مرتبه بخواند به اذن خدا رسولش را در خواب خواهد دید

 

 

فضیلت و خواص سوره كوثر

 

مفسران قرآن كریم گفته اند: این سوره در شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نازل شده است.1
قرآن حكیم

 

روزی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را دیدند كه در حال تبسم بود پرسیدند: ای رسول خدا چه چیزی موجب خنده شما شده است؟ فرمود: سوره ای بر من نازل شده است و بعد سوره كوث را قرائت نمودند و گفتند: آیا می دانید كوثر چیست؟ گفتند خدا و رسولش آگاهترند. پیامبر فرمود: كوثر نهری در بهشت است كه خداوند با ان مرا به خیر كثیری وعده داده است و آن حوض من است كه امتم در كنار آن بر من وارد می شوند.2

 

در فضیلت این سوره از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده است : هر كس سوره كوثر را تلاوت نماید خداوند از آب نهرهای بهشت به او می نوشاند و اجر و پاداش او به اندازه تمامی قربانی های روز عید قربان است. 3

 

از امام صادق علیه السلام نیز نقل شده است: هر كس در نمازهای واجب یا مستحب خود سوره كوثر را قرائت نماید خداوند از آب حوض كوثر به او بنوشاند و كنار درخت طوبی همجوار رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم خواهد شد.4


 

آثار و بركات سوره

 

 


 

1) دیدن رسول خدا صلی الله علیه وآله در خواب

از رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم روایت شده: هر كس سوره كوثر را در شب جمعه 100مرتبه تلاوت نماید رسول خدا را درخواب خواهد دید.5

 

به همین مضمون از امام صادق علیه السلام نیز نقل شده استك هر كس سوره كوثر را در شب جمعه پس از نمازی كه در نیمه شب می خواند صد مرتبه بخواند به اذن خدا رسولش را در خواب خواهد دید.6

 

2) برای دور كردن افراد از خود

اگر بخواهی كسی را از خود دور كنی 9 مرتبه سوره كوثر را بخوان و به جانب او بدم به اختیار خود راه كج می كند و می رود.7

 

 

ختم مجرب

 

 


 

برای غنا و توانگری

روز چهارشنبه 40 مرتبه سوره كوثر را به نیت ثروت و توانگری بخواند.

منبع:سایت پارس ناز:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , معجرات , قرآن , ,
:: برچسب‌ها: خواص سوره کوثر , سوره کوثر ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 27 مهر 1392

صفحه قبل 1 صفحه بعد