شباهت امام زمان(ع)به پیامبران

شباهت امام زمان(ع)به پیامبران

شباهت امام زمان(ع)به پیامبران

1_پنهانی به دنیا آمدن امام زمان(ع)همانند حضرت موسی(ع) است

2_امام مهدی(ع)در طول عمر همانند حضرت نوح(ع) است.

3_امام زمان در غیبت همانند حضرت یوسف(ع) است.

4_نام امام زمان همانند نام حضرت محمد(ص) است.

5_امامت امام مهدی(ع) در کودکی،همانند پیامبری حضرت یحی(ع) در کودکی است.

6_حضرت عیسی(ع) در هنگام ظهور امام زمان(ع)در نماز به امام زمان اقتدا می کند.:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , پیامبران , دین ها , امامان , ,
:: برچسب‌ها: شباهت امام زمان(ع)به پیامبران , ویژگی های امام زمان , مسائل جالب درباره مهدویت , مهدویت , پیامبران , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 28 دی 1392
کوتاه و گویا از روز جهانی اهل بیت
مباهله

 

مباهله، روز اثبات نبوت پیامبر گرامی اسلام است.

مباهله، روز عزت اسلام است.

مباهله، مهر تأییدی است بر ولایت علی علیه‌السلام.

مباهله، برافرازنده پرچم ولایت علی علیه‌السلام بر مدار هستی است.

مباهله، نمایشگر جایگاه والای اهل بیت علیه‌السلام است.

مباهله، داستان فضیلت اهل بیت رسول است؛ آنجا که خدا فرمان داد تنها زنان و فرزندان و جان‌هایتان را به میدان بیاورید؛ با رسول خداصلی‌الله‌علیه‌و‌آله تنها فاطمه علیهاالسلام و حسن و حسین علیه‌السلام ماندند و علی علیه‌السلام!

مباهله، مایه مباهات مسلمین است. داستان عظمت دینی است که در قلب‌های مسلمانان به بار خواهد نشست.

مباهله، شکوهِ اسلام است که خدا آن را کامل‌ترین دین برای بشر، پسندیده است.

روز مباهله، روز عزت و افتخار شیعه مبارک باد!

روز مباهله، روز جهانی اهل بیت مبارک!

روز مباهله، روزی که اسلام ناب با تمام حقیقتش، روبه‌روی هرگونه کفر و شرک ایستاد و یقین قلب‌های آل کسا، میدان‌دار عرصه مباهله گشت،

گرامی باد!مبارک باد روز عظیم مباهله؛ روزی که به یُمن ایمان نابِ رسول خدا و اهل بیتش علیه‌السلام مسلمین مفتخر شدند و شرک به زانو درآمد!

تاریخ هنوز شکوه روز مباهله را بر صفحه دلش تازه می‌بیند؛ زیرا امروز هم اسلام، ایستاده است برای محکِ حقیقت، برای آنکه چهره درخشان و منطق بی‌مانندش، حریفان پرخدعه و جاهلان لجوج را از عرصه خارج کند و نسیم جان‌بخش ایمان را در هوایِ دم‌کرده فرقه‌های منحرف، بپراکند.

منبع:تبیان:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , پیامبران , دین ها , معجرات , امامان , ,
:: برچسب‌ها: کوتاه و گویا از روز جهانی اهل بیت , مباهله , روز مباهله مبارک , مولامهدی گل یاس , بهترین وبلاگ مذهبی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : چهار شنبه 8 آبان 1392
مهدى منتظر در نهج البلاغه

دانلودبه طاها به یاسین 1و2

باتوجه به اينكه مجموعه « نهج البلاغه » از ديدگاه حديث ، ادب و تاربخ از عالى ترين درجه اعتبار و سنديت( [1]

) برخوردار مى باشد ، وسخنان برگزيده باب مدينة العلم رسول الله ، امام اميرالمؤمنين ارواحنا فداه دراين كتاب ، بيانگر اسلام راستين و برگردان شيوائى است ازقرآن كريم; اين سؤال مطرح مى شود كه موضوع مهدويّت در اسلام بطور كلى و انطباق آن با امام دوازدهم شيعه  « حجت بن الحسن العسگرى عليه السلام » از نظر « نهج البلاغه » چگونه و تا چه حد از واقعيت برخوردار و قابل قبول است؟

به ديگر سخن ، آيا با چشم پوشى از همه آنچه در احاديث اسلامى و منابع تاريخى راجع به حضرت مهدى(ع) بازگو شده و بطور عموم در اختيار همگان ، به ويژه پژوهشگران و محققان سنى و شيعه قرار گرفته ، كتاب شريف « نهج البلاغه » تا چه اندازه بازگوى اصل مهدويّت ، و روشنگر مشخصات و ويژگيهاى حياتى آن حضرت ، و ارائه دهنده نقش وجودى او در جهت سازندگى اسلامى مى باشد؟

ضمناً براى روشن شدن موضوع بحث ، قبلا توجه خوانندگان را به اين حقيقت جلب نموده كه هرچند در كشمكش هاى عقيدتى و بحث و مجادله هاى مذهبى بين شيعه و سنّى ، خلافت بلافصل خود امام اميرالمؤمنين على(ع) موضوع بحث و گفتگو است ، ولى بُعد ديگر امام كه حضرتش نمونه انسان كامل ، و داور عادل ، و مثل اعلاى انسانى و بيدار كننده وجدان انسان هاى دردمند ، و باب مدينة العلم پيامبر(ص) ، و كليد قرآن است ، جاى بحث و گفتگو نيست.

از اين جهت گفتار او مى تواند جدا كننده حقّ از باطل ، و روش او نمايانگر اسلام اصيل باشد; و بدين ترتيب آنچه را كه با زبان بيان و با عمل نشان داده ، معيار و الگوئى باشد كه هركس با اتكاء به آن و پيروى از آن راهش را پيدا كند و در تصميم گيريهاى عقيدتى ، و روشهاى فقهى ، سياسى ، اجتماعى ، اخلاقى ، و ديگر شؤون حياتى و دينى بدان گردن نهد.

كـوتاه سخن آنكه سخنان امام اميرالمؤمنين على(ع) در كتاب شريف « نهج البلاغه » بزرگترين سند اسلامى ، و حجتى است از طرف خدا بر همه مسلمانان جهان.

بر اين اساس حتى برادران اهل تسنن ، كه پايبند به مقام رهبرى و خلافت امام(ع) در مرتبه چهارم هستند ، گفتار و رفتار حضرتش براى آنها حجت است; و ناگزير بايد در برابر آن سر تسليم فرود آورند.

اكنون ياد آورى اين مطلب بجاست كه موضوع مهدى منتظر در « نهج البلاغه » منشعب از دو رشته از سخنان امام اميرالمؤمنين على(ع) در اين كتاب مى باشد.

بديگر عبارت ، مسأله مهدويت امام دوازدهم ، و ظهور حضرتش در آخر الزمان در كتاب « نهج البلاغه » از دو نظر قابل بررسى و داراى زمينه براى مطالعه و تحقيق است.

نخست از ديدگاه ملاحم و پيشگوئيهاى امام(ع) كه مواردى از آن ( امثال روى كار آمدن بنى اميه ، حكومت حجاج بن يوسف ، سقوط بنى اميه ، افتادن زمام امور به دست بنى العباس ، قيام زنج در بصره ، فتنه مغول و . . . ) در گذشته به وقوع پيوسته ، و موارد ديگر مربوط به آينده جهان است از قبيل خبر از ( ظهور ) حضرت مهدى(ع) و قيام جهانى آن بزرگوار ، كه به خواست خدا در آينده به وقوع خواهد پيوست.

و از آن پس از ديدگاه مسائل امامت كه باز سخنان امام(ع) پيرامون........................

به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , پیامبران , امامان , ,
:: برچسب‌ها: مهدى منتظر در نهج البلاغه , hlhl clhk nvki[ hgfghyi , امام زمان در نهج البلاغه , مولا مهدی گل یاس , امامت و رهبرى در نهج البلاغه , امام اميرالمؤمنين على بن ابى طالب(ع) درباره حضرت مهدى(ع , ,
|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
:: ادامه مطلب
نویسنده : منتظر
تاریخ : شنبه 4 آبان 1392
عوامل مهم زمينه ساز ظهور حضرت مهدى (عج)

ظهور حضرت مهدی(عج)

  عوامل مهم زمينه ساز ظهور حضرت مهدى (عج)

از آنجا كه انقلاب حضرت مهدى (عج) همان انقلاب اسلامى است; منتهى در سطح وسيعتر و عميق تر و از آنجا كه اين انقلاب تكميل كننده انقلاب پيامبر اسلام ص است يازده عامل مهم در زمينه سازى انقلاب حضرت مهدى (عج) نقش بسزايى دارند.

1 ـ جاذبه قرآن و حقانيت اسلام

همان گونه كه در مثلها آمده «سرانجام حقيقت جاى خود را باز مى كند» تكيه بر حقايق نورانى و استوار و منطقى قرآن و اسلام، اين مكتب زنده و غنى و حياتبخش و سازنده، يكى از عوامل مهم پيروزى است.

امروز تكيه بر چنين مكتب پر مايه و استوار و مقايسه علمى و منطقى آن بر ساير مكتب ها از نظر معنوى بزرگترين عامل حركت و زمينه سازى براى يك حكومت عدل جهانى دارد..........................

به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: پیامبران , امامان , ,
:: برچسب‌ها: عوامل مهم زمينه ساز ظهور حضرت مهدى (عج) , ظهور حضرت مهدی(عج) ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : منتظر
تاریخ : چهار شنبه 1 آبان 1392
خلاصه ی روایت غدیر خم

خلاصه ی روایت غدیر

این با شکوه ترین مراسم حجی است که با حضور پیامبر خدا(ص)برگزارشده است.

مردم زیادی دراین مراسم شرکت کرده اند.افتخار آن هااین است که اعمال حجرابه همراه پیامبر محبوبشان انجام دادند.یاران پیامبر،دورایشان جمع شده اند واز حضور درکناروی بهره می برند.

دراین میان آیه ی 67 مائده برایشان نازل شد. ترجمه(ای رسول خدا،پیامی راکه ازجانب پروردگارت به سوی تو فرودآمده است،به مردم برسان،واگرچنین نکنی،درحقیقت،رسالت الهی خویش راانجام نداده ای !خدا توراازشردشمنان نگه میدارد.)پیامبر ویارانش به راه خود ادمه می دهند تابه محلی به نام غدیر خم می رسند.

کاروان ها یکی یکی می ایند ودرکنار غدیر بارمی اندازند.ده هاهزارنفرجمع می شوند ونماز ظهر رابا حضرت محمد(ص) می خوانند.

پیامبر گرامی برروی منبر می ایستند وسخنذانی مفصلی راشروع می کنندسپس،باصدای بلند به مردم می فرماید:

(هرکس که من رهبر ومولای او هستم،علی نیزرهبرومولای اوست.)

مسلمانان مرد گروه گروه می ایند وباشور واشتیاق باحضرت علی (ع)دست می دهندوزنان هم دست درابی می کنند واین گونه باحضرت(ع)بیعت می کنند.

عید غدیر برهمه شیعیان جهان مبارک:: موضوعات مرتبط: امامان وپیامبران , پیامبران , امامان , ,
:: برچسب‌ها: خلاصه ی روایت غدیر خم , غدیر , تحقیق درباره غدبر , عید غدیر مبارک , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : منتظر
تاریخ : چهار شنبه 1 آبان 1392

صفحه قبل 1 صفحه بعد